Kurz prezentačních dovedností v ČJ

Kurz je zaměřen na metody vedoucí k vytvoření efektivní prezentace, prezentačního sdělení v extrémních situacích, technikám prezentace, obchodní prezentaci nebo charakteristikám mediální prezentace (komunikace s médii a propagace). Obsahem kurzu je i praktický nácvik základů etikety, kurz kritického myšlení. Kurz se věnuje i oblasti tzv. duševní hygieny“, ve kterých se specializuje na  způsoby zvládání stresu a využití pozitivního stresu apod. Kurz obsahuje i seznámení s programy MS Powerpoint, Word a Excel. Kurz je veden formou individuálního přístupu i práce ve skupině, praktickému cvičení modelových situací i řízené diskuzi se zapojením audiovizuální techniky.

Kurz  je realizován v několika dílčích částech v délce cca  2,5 dne ( 1 den cca 7 hodin).

Termíny konání : 4.-5.10. 2010, 21.-22.2. 2011, 10.-11.3.2011,

16. 3. a 23.3 a 30.3.2011, 14.4.2011

Cílová skupina: pedagogičtí pracovníci nejen ve vedoucích funkcích

Osnova kurzu :

• Výběr klíčových informací
  • Účel, struktura a forma prezentace
  • Efektivní přednes/verbální/neverbální prostředky (postoj, prostor, hlas, gestikulace, oční kontakt)
  • Odstranění rušivých návyků
  • Získat a udržet pozornost posluchačů
  • Zvládání připomínek a námitek posluchačů, řízení diskuze a procvičení schopností kritického myšlení
  • Základy sebeprezentace a duševní hygieny s důrazem na relaxační metody ovlivňující prezentaci
  • Pravidla budování úspěšné image – typologie barev a základy etikety