22.11.2017 - Infoschůzka o studiu v zahraničí

Prezident republiky udělil doc. Petru Žantovskému Medaili Za zásluhy I. stupně

Související stránky

Prezident České republiky udělil u příležitosti státního svátku dne 28. října 2017 „Medaili Za zásluhy I. stupně za zásluhy o stát v oblasti kultury a školství“ doc. Mgr. Petru Žantovskému, Ph.D., který na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze vyučuje v rámci vedlejší specializace Ekonomická žurnalistika předmět Informace, dezinformace a propaganda.

Doc. Žantovský absolvoval obor rozhlasová žurnalistika na Fakultě žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze a obor teorie a historie žurnalistiky a médií na Katolické univerzitě v Ružomberku. Habilitační práci na téma Mediální manipulace – nemoc české demokracie obhájil na Fakultě masmédií Panevropské univerzity v Bratislavě. Pracoval jako vedoucí kulturní rubriky týdeníku Reportér, později jako ředitel nakladatelství Melantrich a Votobia, byl také místopředsedou Syndikátu novinářů ČR a členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Dále spolupracoval s Českým rozhlasem a Českou televizí. Vydal knihy rozhovorů s osobnostmi politického, kulturního a společenského života, např. s Evou Urbanovou, Václavem Klausem, Janem Potměšilem, Milošem Zemanem, Otakarem Vávrou, Miroslavem Mackem, Mirkem Topolánkem, Milanem Knížákem, Vladimírem Železným, Ladislavem Jaklem, publikoval knihy analýz a komentářů (Dobře nám tak, V Síti, Obludiště, Dualog) a monografie o české žurnalistice (Průvodce minovým polem české žurnalistiky, Média na pranýři, Hovory o médiích, Manipulace v médiích), podílel se na přípravě několika sborníků (např. Česká xenofobie), editoval knihy Václava Klause a napsal písňové texty k inscenaci Williama Saroyana Jim Dandy, která se hrála v Národním divadle moravskoslezském.

Za pracovníky i studenty Národohospodářské fakulty panu docentovi k jeho ocenění blahopřejeme