Termíny

18.12.2017 - 1.2.2018 - Zkouškové období

Hledat
Pokročilé hledání
Prof. Vojtěch Krebs zahájil konferenci „Matky vítány“

Související stránky

Jaký mají matky sociální i ekonomický přínos pro zaměstnavatele? Jakým způsobem je firmy podporují v rychlejším a efektivnějším návratu. Podporuje stát zaměstnavatele, aby realizovali aktivity podporující prorodinnou politiku a návrat rodičů do zaměstnání? Na tyto a další otázky hledali odpovědi účastníci významné konference Matky vítány, kterou organizoval Byznys pro společnost. Úvodním řečníkem byl profesor Vojtěch Krebs, odborník na sociální politiku a proděkan pro studium NF VŠE v Praze.

Diskutovalo se především o tom, jaký mají matky sociální i ekonomický přínos pro zaměstnavatele, jakým způsobem je firmy podporují v rychlejším a efektivnějším návratu a zda existuje státní podpora pro firmy, které chtějí realizovat aktivity prorodinné politiky, která by usnadnila návrat rodičů do zaměstnání. Opomenuta nebude ani témata diverzita, flexibilita, work-life balance. Konference byla určena pro velké i menší zaměstnavatele, odborníky, média, stát a profesní sdružení.

Na konferenci vystoupili například Martina Štěpánková Štýbrová z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Karina Govindji – Head of Diversity & Inclusion z Vodafone Group, Marie Zemanová – generální ředitelka z ČSOB Penzijní společnost, Anna Hudáková – HR Director, Sanofi Group CZ & SK, Hana Púllová – generální ředitelka, Randstad nebo Jana Kvasnicová – zástupkyně vedoucího oddělení rovného zacházení z Kanceláře veřejného ochránce práv.

 "Potěšilo mne, že mohu být součástí této konference. Problematika matek na trhu práce každým rokem získává na významu a postoje českých firem k podpoře harmonizace rodinného a profesního života žen budou pro budoucí sociální politiku naší země zcela klíčové," uvedl profesor Krebs.

Hlavním partnerem byla společnost Vodafone, spolupracujícím partnerem společnost ČSOB, Randstad, Sanofi a mediálním partnerem portál JenProŽeny.cz a časopis Týden.

Zdroj foto: Byznys pro společnost, Týden