Absolventská středa: Vazba fiskální a měnové politiky /25. 1. 2023/

Zveme vás 25. ledna od 18:00 na přednášku v rámci projektu Absolventské středy na téma „Vazba fiskální a měnové politiky“, kterou povede Eva Zamrazilová*, viceguvernérka ČNB a absolventka Národohospodářské fakulty VŠE v Praze. Přednášku můžete sledovat prezenčně i online.

Po akci se uskuteční neformální setkání s drobným rautem.

Kdy: 25. leden 2023, od 18:00 do 19:30 hodin
Kde: osobně v RB 211 na VŠE / online v MS Teams
Nutná bezplatná registrace předem zde

Zaměření přednášky:

Doc. Zamrazilová rozebere, proč je česká inflace jedna z nejvyšších v EU. Bude se podrobněji věnovat inflačním tlakům přicházejícím z trhu práce, detailně rozebere problém příliš expanzivní fiskální politiky v posledních letech a její vliv na inflaci. Současně ukáže i to, že dlouhodobě byla domácí měnová politika příliš uvolněná, což rovněž přispělo k růstu inflačního podhoubí.

*Medailonek Eva Zamrazilová

Eva Zamrazilová je absolventka a vyučující na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. V roce 2008 se stala členkou bankovní rady ČNB a od 1. července 2022 také zastává funkci viceguvernérky ČNB.  Po ukončení svého mandátu v roce 2014 nastoupila na pozici hlavní ekonomky České bankovní asociace. V roce 2017 byla jmenována Poslaneckou sněmovnou na návrh vlády do Národní rozpočtové rady jako její předsedkyně. V roce 2022 se zapojila do poradního týmu pro přípravu důchodové reformy ustaveného ministrem práce a sociálních věcí. Dlouhodobě publikuje v domácím i zahraničním odborném tisku na témata makroekonomické rovnováhy, konvergenčního procesu tranzitivních ekonomik, hospodářské politiky, trhu práce a rozpočtové odpovědnosti. Rovněž přednáší na odborných konferencích. Více informací se dočtete zde.

 

Více informací naleznete na Klubu absolventů NF VŠE

Těšíme se na setkání!