Národohospodářská fakulta na Instagramu

Národohospodářská fakulta si založila svůj účet na Instagramu. Zejména mezi mladou generací je populární sdílení svého života prostřednictvím této sociální sítě. Fotky přibližující dění na fakultě budou moci zájemci nově sledovat prostřednictvím profilu nf_vse.

Sociální sítě jsou v dnešní době fenoménem. Pro mladé lidi je komunikace na sociálních sítích zcela přirozenou součástí života. Na Instagramu je komunikace snadná a rychlá, a tak když by se chtěla fakulta se studenty podělit o něco zajímavého, stačí telefon s připojením k internetu. Sdílet informace lze současně také na Facebooku, takže je jednoduché oslovit velké množství lidí.

Národohospodářská fakulta bude na Instagramu sdílet život na fakultě, zveřejňovat zajímavé informace a ukazovat život studentů v prostředí školy. Sdíleny budou také momenty z výměnných pobytů studentů. Do dění na Instagramu budou moci zasáhnout i sami studenti prostřednictvím sdílení fotek, ke kterým přidají jeden z následujících hashtagů: #nfvse #studujunanarodo #narodobreaktheinstagram.

Ke spuštění profilu na Instagramu bude fakulta pořádat 19.3. událost #narodobreaktheinstagram, do které se budou moci zapojit všichni studenti Národohospodářské fakulty sdílením fotek na svých profilech. K dispozici budou mít rekvizity k focení.

Uživatelé Instagramu jsou dle agentury Forrester 58krát aktivnější než uživatelé Facebooku. Aplikace je v současné době sociální síť s největším nárůstem popularity. Původním posláním Instagramu bylo sdílení fotek. Dnes svým uživatelům poskytuje více funkcí jako například Instagram Stories, Instagram Direct nebo sdílení videí pomocí IGTV.