Nepravdivé nařčení doc. Ing. Miroslava Ševčíka, CSc. v článku na serveru iDNES.cz

Ve středu 28. 2. 2024 byl na serveru iDNES.cz pod titulkem „Ševčík na VŠE stále přednáší o „covidismu“. Rektor obsah výuky neřeší, říká škola“ publikován článek, jehož autorka Kateřina Vaníčková (zkratka van) v textu mj. uvedla nepravdivé informace o údajné otázce ze zkouškového testu předmětu 5HP200. Doslova napsala: „Redakce iDNES.cz oslovila také studenta Hynka, který už dříve na přednášky Ševčíka na sociálních sítích upozornil. Mimo jiné poukázal na to, že Ševčík dal loni otázku, kdo může za válku na Ukrajině. Rusko prý tehdy byla špatná odpověď. … Ohledně té otázky v testu jsem si téměř jistý, že tam skutečně byla otázka na viníka války na Ukrajině, dokonce jsem se doslechl, že tam měla být i v minulém semestru.“

Po telefonické urgenci doc. Ševčíka redaktorka K. Vaníčková článek aktualizovala a text doplnila o tato slova: „Ševčík však údajnou otázku označil za lež. „Otázka zněla naprosto jinak. V žádném případě tam nebyla otázka, kdo může za válku na Ukrajině,“ reagoval ve středu odpoledne bývalý děkan s tím, že testy má uložené.“

V pátek 1.3.2024 obdržel doc. Miroslav Ševčík e-mailem od Hynka Dostála dopis, který zde uvádím v plném znění:

PhDr. Ing. Daniel Váňa, Ph.D.

Tiskový tajemník NF VŠE

V Praze, 1. března 2024