NF připravuje kulatý stůl Národního konventu o Evropské unii

Dne 9. 11. 2018 se v Lichtenštejnském paláci v Praze uskuteční další kulatý stůl Národního konventu o Evropské unii na téma: Reforma společné zemědělské politiky.

Odborným garantem tohoto kulatého stolu je Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické, Katedra regionálních studií – doc. Ing. Martin Pělucha, Ph.D. Tématicky se na přípravě tohoto kulatého stolu také podílí RNDr. Jana Kouřilová, Ph.D.

Zástupci státní správy, vzdělávacího sektoru, podnikatelské sféry, sociální partneři a další pozvaní hosté budou debatovat na téma reformy Společné zemědělské politiky EU a jejím vztahu k České republice.

Základní obrysy budoucí podoby SZP (Společné zemědělské politiky) EU představila Evropská komise (EK) v říjnu 2017, přičemž v polovině roku 2018 byly dále předloženy návrhy nové unijní legislativy pro období po roce 2021+. Ačkoliv základní cíle této politiky zůstávají stejné, tj. zabezpečení kvalitních a cenově dostupných potravin, podpora evropským zemědělcům, udržitelný rozvoj venkova a ochrana životního prostředí, tak dojde k zásadní změně způsobu jejího provádění. Dílčí poznatky pro podkladový dokument k diskusi byly vytvořeny ve výzkumném projektu podpořeného Grantovou agenturou České republiky, č. 17-12372S: „Teoretické a metodologické perspektivy neoproduktivistické politiky rozvoje venkova EU“.

Více informací o akci naleznete zde.