Přijímací zkoušky na bakalářské studijní programy s nástupem v ZS 2021/2022 pokračují

Jsme rádi, že se zajímáte o pomaturitní studium právě na Národohospodářské fakultě! K přijetí ke studiu v bakalářském studijním programu je potřeba splnit všechny 3 následující nutné podmínky:

1)

• Vykonání přijímací zkoušky – tzn. ABSOLVOVAT v období od 1. 6. 2019 do 31. 5. 2021 (uznávány jsou výsledky testů za poslední 2 roky) test obecných studijních předpokladů (OSP) v základní verzi u společnosti Scio a DOSÁHNOUT požadované percentilové hranice, která se stanovuje až po posledním možném termínu Scio testů – tedy ne dříve, než začátkem června 2021,

nebo

• Přijetí bez přijímací zkoušky při splnění jedné z následujících podmínek:
    • DOSAŽENÍM vedením NF VŠE stanoveného PRŮMĚRU ZNÁMEK ze všech povinných předmětů z pololetního a konečného vysvědčení předposledního ročníku a pololetního vysvědčení posledního ročníku střední školy v ČR nebo SR a podáním Žádosti o přijetí bez přijímací zkoušky do 31. 5. 2021(zde),
    • ÚČASTÍ v celostátní soutěži SOČ, v celostátních kolech studentských odborných olympiád nebo v jiných fakultou uznaných studentských soutěžích a podáním Žádosti o přijetí bez přijímací zkoušky do 31. 5. 2021 (zde).

2) DOSÁHNOUT úplného středního, nebo úplného středního odborného vzdělání (úředně ověřenou kopii dokladu o ukončení příslušného vzdělání odevzdají uchazeči při přijímání a zápisu do studia).

3) Využít svého nároku na přijetí do studia, tedy DOSTAVIT SE se ve stanovených termínech k zápisu do studia (níže).

Přijímací zkoušky – SCIO testy

Přihlášení se k testu OSP a úhrada nákladů s tím spojených je záležitostí každého uchazeče. (Více informací na stránkách společnosti SCIO) Přihlášení se ke studiu na NF VŠE nijak nesouvisí s přihlášením se k testu OSP/VŠP. NF VŠE tyto testy neorganizuje a žádné z uchazečů na ně nepřihlašuje ani k nim uchazeče nezve.

Přehled termínů trstů OSP/VŠP konaných v r. 2020 a v r. 2021

Termín 6.3.2021 28.3.2021 17.4.2021 22.5.2021
Forma prezenční / online prezenční / online prezenční / online prezenční / online

Kromě těchto termínů jsou uznávány výsledky testů za poslední 2 roky, tedy výsledky testů, které byly vykonané v rozmezí od 1. 6. 2019 až do 31. 5. 2021.

Místa konání:

Podat přihlášku

Kompletní informace pro uchazeče o bakalářské studium naleznete zde

Absolventi

Ing. Štěpán Křeček

Hlavní ekonom

BH Securities, a.s.

„Jako hlavní ekonom u licencovaného obchodníka s cennými papíry zodpovídám za tvorbu makroekonomických a tržních analýz.“

Ing. Eva Minaříková

Management Consulting Analyst

Accenture

Díky své pozici jako management consultinganalyst mám možnost se podílet na zajímavých projektech v různých odvětvích. Do mého portfolia nyní spadá project management implementace IT řešení do zemí po celém světě, kde náš současný klient působí. Nejvíce mě baví různorodost aktivit, zlepšování hard  i soft dovedností a možnost podílet se na pro bono projektech, v rámci kterých Accenturepomáhá vybraným neziskovým organizacím s jejich aktivitami.

NF VŠE jsem vděčná za možnost vycestovat do Kanady na vzdělávací program a za možnost budování vztahů se spolužáky s podobnými zájmy v rámci studentských spolků.

Ing. Štěpán Pekárek

Financial Risk Advisory

Deloitte

Štěpán působil v sekci dohledu nad finančním trhem České národní banky, která zajišťuje výkon dohledu nad subjekty finančního trhu při výkonu jejich činnosti na území České republiky. Předmětem činnosti byla primárně analýza finanční pozice vyhodnocování úvěrových institucí, vyhodnocování jejich rizikovosti a průběžný monitoring jejich činnosti.

Aktuálně vede tým specializovaný na pokročilé kvantitativní metody modelování úvěrového a tržního rizika (IRB modelování úvěrového rizika, IFRS 9, TRIM, FTRB, stresové testování, cenové modely, implementace ML/AI prvků, životní cyklus modelu).

Souběžně s tím působí také jako expertní konzultant v oblasti bankovní regulace, CRRIII/CRDV, Basel IV a ESG finančních rizik. Zaměřuje se především na komplexní projekty v oblasti řízení a modelování finančních rizik, regulatorní deep-dive analýzy, změny v regulaci finančních institucí a analýzu interního řízení.

Zároveň studuje doktorský program Ekonomie a hospodářská správa na NF VŠE, kde také vyučuje.

Národohospodářská fakulta připravuje odborně kvalifikované ekonomy, kteří najdou uplatnění v soukromém i veřejném sektoru v ČR i v za­hraničí. Poskytuje studentům vzdělání v širokém spektru předmětů ekonomických, právních a dalších společenskovědních disciplín.

Na fakultě působí řada významných osobností, které působí ve vysokých funkcích ve veřejné správě i podnikové sféře. Více >>