Slavnostní zahájení akademického roku 2022/2023 a imatrikulace studentů 1. ročníku NF VŠE na Pražském hradě

Vážení studenti 1. ročníku Národohospodářské fakulty,

je naší velkou ctí Vám oznámit, že dne 18. září 2023 se uskuteční od 10:00 do 11:00 hod. na Terase Jízdárny Pražského hradu slavnostní zahájení akademického roku 2023/24 na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze spojené s Vaší imatrikulací. V dopoledních hodinách od 7:30 do 12:30 hod. pro studenty 1. ročníku odpadá výuka. Tato akce je organizována pro studenty prvního ročníku Národohospodářské fakulty a účast je pro ně povinná. Složením imatrikulačního slibu při zahájení studia se stáváte členem akademické obce Národohospodářské fakulty VŠE v Praze.

Znění akademického imatrikulačního slibu:

„Slavnostně slibuji akademické obci Vysoké školy ekonomické v Praze a Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze, že vynaložím veškeré své schopnosti a úsilí k dosažení co nejvyšší úrovně odborných znalostí. Slibuji, že budu jednat vždy čestně, chovat se v souladu s Etickým kodexem Vysoké školy ekonomické v Praze a svým vystupováním přispívat k upevňování vážnosti a dobrého jména této univerzity a Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze.“

Několik dalších zásadních informací:

1)        Slavnostní zahájení spojené s imatrikulací se uskuteční ve venkovních prostorech a bude se konat za každého počasí, proto Vás žádáme, abyste si v případě proměnlivého počasí nezapomněli vzít deštníky.

2)        Je třeba, abyste se byli na Terase jízdárny nejpozději v 9:45 hod.

a) K dopravě využijte nejlépe metro do stanice Malostranská, odkud se následně vydáte po Starých zámeckých schodech.  Lze totiž předpokládat, že tramvaje budou přeplněné, proto je to rychlejší a spolehlivější varianta než čekat na tramvaj.  Poté budete pokračovat z 2. hradního nádvoří směrem k Prašnému mostu; vchod na Terasu Jízdárny (ve směru od Hradu) se nachází po levé straně, těsně před hlavním vchodem do Jízdárny Pražského hradu.

b) Pokud pojedete tramvají, půjdete od zastávky směrem k Pražskému hradu, vchod na Terasu Jízdárny naleznete po pravé straně, ještě před Prašným mostem, těsně za schody (hlavním vchodem) do Jízdárny (asi 80 metrů od zastávky tramvaje).

Před vchodem bude stát student s logem Národohospodářské fakulty.

3)      Pro vstup na imatrikulaci je nezbytně nutné, abyste měli společenský oděv.

4)      Z důvodu nutnosti provedení prezence je třeba mít průkaz ISIC. Pokud jej ještě nemáte, potom předložíte jiný průkaz totožnosti. Prezence proběhne podle prezenčních listin. Po prezenci budete dbát pokynů pořadatelů a postavíte se na ploše za studenta, který bude držet cedulku s číslem skupiny (řady), do níž se zařadíte, a to 1-22. Informaci o čísle skupiny, do nichž patříte, naleznete v příloze tohoto e-mailu (Imatrikulace 2023 – SEZNAM STUDENTŮ 1. ročníku).

Na tento slavnostní akt můžete také pozvat své rodiče a příbuzné, které vedení fakulty tímto srdečně zve!!!

Věříme, že slavnostní imatrikulace v prostorách Pražského hradu přispěje k příjemnému zahájení Vašeho studia na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.

Na setkání s Vámi se těší:

doc. Ing., Miroslav Ševčík, CSc., děkan

Ing. Adéla Zubíková, Ph.D., proděkanka pro studium