Vedení Národohospodářské fakulty VŠE v Praze se představuje

Akademický senát Národohospodářské fakulty vyslovil souhlas se záměrem děkana doc. Ing. Miroslava Ševčíka, CSc. jmenovat proděkany do jejich funkcí. Proděkani zastupující děkana ve vybraných oblastech by se rádi zaměřili v rámci svých agend na níže představené klíčové záležitosti.

Adéla Zubíková

proděkanka pro studium

Jejím záměrem je pokračovat ve zdokonalování kvality stávajících studijních programů na NF VŠE. Za stěžejní cíl pro své funkční období si klade řádně připravit fakultu na proces re-akreditací studijních programů, která bude realizována v dalším funkčním období. Za důležité dále považuje posilování praktické dimenze výuky. K tomuto účelu chce i nadále monitorovat uplatnění absolventů NF VŠE na trhu práce, získávat zpětnou vazbu od studentů i absolventů a v součinnosti zejména s Klubem absolventů NF VŠE rozšiřovat možnosti získávání praktických dovedností pro studenty na bakalářském i magisterském stupni studia. Zaměří se také na zvyšování kvality závěrečných prací a všeobecnou podporu studentů a studijního oddělení v každodenních záležitostech, včetně posílení komunikace se studenty.

Helena Chytilová

proděkanka pro zahraniční vztahy

Jejím cílem je podporovat četnější výjezdy studentů a akademických pracovníků na zahraniční pobyty a stáže a navýšit tak počet mezinárodních mobilit, k jejichž výraznému propadu došlo v souvislosti s pandemií. Nabyté zahraniční zkušenosti akademických pracovníků mohou významně posílit konkurenceschopnost fakulty.  Za klíčové považuje podporovat i působení renomovaných zahraničních profesorů a odborníků na fakultě a tyto kontakty zúročit za účelem intenzivního rozvoje spolupráce fakulty se zahraničními univerzitami v oblasti výuky, vědy a výzkumu. Jejím záměrem je také snaha více rozvíjet vnější komunikaci fakulty o jejích aktivitách, vědeckých a jiných úspěších včetně popularizace vědy směrem k uchazečům o studium a veřejnosti a vzbudit tak jejich zájem. Plánuje také navázat novou spolupráci fakulty s firmami a institucemi z praxe.

Martin Pělucha

proděkan pro vědu

V oblasti vědy považuje za zásadní udržet a podporovat dosavadní špičkovou kvalitu základního výzkumu.  Bude vytvářet podmínky pro zapojení v projektech mezinárodního výzkumu v koordinaci s novým zázemím na úrovni rektorátu VŠE. Zvýší důraz na aplikovaný výzkum v jednotlivých sférách hospodářské politiky. V součinnosti s vedoucími kateder bude prosazovat mezikatedrální a mezioborovou vědeckou spolupráci. Dále plánuje vytvořit přehledný systém finančních stimulů pro akademické i vědecké pracovníky, které budou reflektovat sílící trendy v hodnocení vědy. V rámci doktorských studijních programů plánuje ve spolupráci s garanty intenzivnější zapojení doktorandů do vědecko-výzkumné činnosti, a tím i zlepšit jejich finanční zajištění  i úspěšnost v dokončení studia.