VŠE ocenila nejoblíbenější pedagogy roku 2019

VŠE poprvé ocenila nejoblíbenější pedagogy všech šesti fakult. Za NF byl pedagogem roku 2019 vyhlášen Ing. Michal Mirvald a za FM doc. Peter Pažitný. Ocenění „Pedagog roku“ udělila rektorka jednomu učiteli z každé fakulty na základě návrhu děkanů, který vycházel z hlasování studentů v rámci celoškolské ankety v InSIS. Pro svého oblíbeného učitele hlasovalo celkem 1958 studentů.

Z mého pohledu rektorky VŠE studentská anketa dopadla výborně. Anketa ukázala, že máme velmi silnou střední generaci pedagogů. Nejmladšímu oceněnému bude v létě 39 let, nejstaršímu příští týden 44 let. Mezi 6 oceněnými jsou pouze dva docenti, ale všichni ostatní mají k habilitaci blízko. Studenti ocenili vesměs učitele, kteří se pro školu angažují. Vždyť mezi oceněnými máme dva členy akademického senátu VŠE, jednoho člena fakultního akademického senátu, jednoho proděkana a paní ředitelku fakultního centra“, řekla rektorka VŠE prof. Hana Machková během předávání ocenění.

Anketa běžela do 21. 2. 2020, její vyhlášení proběhlo během akademického pléna 27. 2. 2020. Alespoň jeden hlas od studentů získalo 477 pedagogů. Ocenění Pedagog roku bude rektorka VŠE pravidelně udělovat vždy počátkem kalendářního roku na základě názoru studentů vyjádřených formou anonymního anketního hlasování.

Národohospodářská fakulta – Ing. Michal Mirvald, Ph.D.

Ing. Mirvald je absolventem Národohospodářské fakulty VŠE, v současné době je na téže fakultě proděkanem pro zahraniční vztahy a zástupcem vedoucího Katedry ekonomie. Pedagogicky zde působí od roku 2001, přednáší kurzy ekonomie zejména v bakalářských studijních programech. Jako lektor pravidelně působí také na Komoře auditorů ČR a příležitostně na Nejvyšším kontrolním úřadě ČR či Ministerstvu obrany ČR.

Oceněným gratulujeme!