Časté dotazy (FAQ)

Nestudoval jsem českou střední školu a nemůžu vyplnit položku o střední škole.

Do pole „Střední škola“ vyplňte: 999999999, nebo zkuste dohledat slovo „zahr“, mělo by se vám podařit vyvolat nabídku, kde bude možnost vybrat souhrnnou kategorii zahraniční školy. Pokud jde o obor, vybrte nejbližší – pokud to je gymnaziální typ, zadejte „Gymnázium“, pokud jde o specifický obor – vyhledejte jej podle klíčových slov (např. „Finance“).

 

Nemám k dispozici českou kontaktní adresu.

Pro přijímací řízení na VŠE v Praze je kontaktní adresa v ČR nebo SK podmínkou, je třeba zařídit si např. službu typu PO Box.

 

Zapomněl jsem heslo do e-přihlášek.

Změňte si jej zde DOPLNIT

 

Nabízíte také kombinovanou či distanční formu studia anebo nějaký individuální studijní plán?

Nikoliv, máme akreditaci jen na denní formu studia.

Rozvrh si v rámci dní v týdnu sice lze značným způsobem přizpůsobit, ale studium není stavěno tak, aby bylo při něm možné pracovat na plný úvazek.

 

Jaké termíny testu OSP berete v úvahu?

Bereme v úvahu jakékoliv termíny testu OSP u společnosti SCIO během daného akademického roku, v němž přijímací řízení probíhá. Aby se výsledek počítal, není tedy nutné být na fakultu ještě vůbec přihlášen/a.

 

Jak se dozvíte můj výsledek v testu OSP? Musím vám ho nějak prokazovat?

Pokud při testu uvedete souhlas s tím, aby nám společnost SCIO výsledek sdělila, výsledek se nám dostane (nic nám nemusíte nijak prokazovat). Společnost SCIO nám sděluje nejlepší výsledek z těch termínů, při nichž tento souhlas vyjádříte. Pokud byste u jednoho z termínů dosáhli lepšího výsledku a souhlas neudělili, o tomto výsledku se nedozvíme a bylo by nutné nám jeho dosažení prokázat při přijetí a zápisu do studia (nikoliv dříve) certifikátem od společnosti SCIO. Ten však podléhá dodatečnému poplatku a jeho vystavení je časově náročné.

 

Kolik činí letos hranice v testu OSP nutná pro přijetí?

Hranice je vyhlášena až v polovině června. Předtím není možné hranici odhadnout.

 

Kolik bylo v minulých letech přihlášených a přijatých studentů?

Přihlášených bylo asi 3300, přijatých 680.

 

Jak si mám podat přihlášky na více oborů?

Na NF VŠE nemá smysl podávat více než jednu přihlášku: na všechno obory jsou stejné hranice nutné pro přijetí a mezi obory lze navíc přestoupit i po začátku studia.

 

Přihláška je podaná a zaplacená, a přesto není převedená. Dělám něco špatně?

Nikoliv. Pokud systém nehlásí, že v přihlášce chybí nějaké údaje, potom je vše v pořádku. Přihlášky „převádíme“ (na rozdíl od ostatních fakult VŠE!) až na konci termínu pro podání přihlášky, který je u nás (na rozdíl od ostatních fakult VŠE) až koncem května.

 

Splňuji požadovaný percentil a další podmínky nutné pro přijetí, v době přijetí a zápisu však ještě nebudu znát výsledky přijímacího řízení na jiných školách, a nejsem tedy pro studium na NF VŠE pevně rozhodnut. V případě, že se do studia zapíšu, mohu studium opět ukončit? Vrátíte mi poplatky placené při zápisu?

Studium můžete kdykoliv ukončit, a to písemným oznámením vůle tak učinit adresovaným na studijní oddělení NF VŠE (nutno poštou či osobně, nestačí poslat emailem). Poplatek za inaugurační večer se nevrací, nicméně o poplatek za kartu (ISIC nebo standardní) nutně nepřijdete, neboť ho u zápisu vůbec platit nemusíte, ten se platí až při focení na karty.  (Půjdete se prostě vyfotit až ve chvíli, kdy budete pevně rozhodnuti.)

 

V době přijetí a zápisů nebudu schopen se dostavit. Mohu přijít k zápisu jindy?

Jiný termín zápisu není z organizačních důvodů možný. Nemůžete-li někomu udělit zmocnění, aby Vás u zápisu zastoupil, je možné situaci vyřešit jen následujícím způsobem: musíte vyčkat, až Vám přijde dopis o nepřijetí, a proti tomuto dopisu se odvolat odvolat. Pakliže jste splnili percentilovou hranici, budete na odvolání téměř jistě přijati.