Hledat
Pokročilé hledání
Fakultu navštívila Pestrá společnost

Související stránky

V úterý 24. října 2017 navštívil se svou přednáškou Národohospodářskou fakultu VŠE tým z neziskové organizace Pestrá společnost. V rámci předmětu 5HP445 - Sociální práce pro ekonomy, kam pravidelně dochází odborníci a významné osobnosti sociální práce a neziskového sektoru, byla představena organizace, její klienti i finanční problematika neziskovek.

O Pestré společnosti hovořila Mgr. Klára Pragerová, vedoucí sociální služby a zakladatelka neziskové organizace, Michal Kabát - koordinátor dobrovolníků a dobrovolnice Irena Vocásková s asistenčním psem ve výcviku Kissíkem.

Organizace se zabývá bezkotcovým výcvikem psů pro děti a dospělé se všemi druhy postižení. Provádí výcvik vodicích, signálních, asistenčních a canisterapeutických psů pro děti i dospělé se zrakovým, sluchovým, tělesným a kombinovaným postižením. Jako jediná v ČR má mezinárodně akreditovaný přirozený bezkotcový výcvik asistenčních psů u celosvětově uznávané asociace Assistance Dogs International a Assistance Dogs Europe. Dosud Pestrá společnost předala již přes 35 asistenčních psů, v její péči je přes 40 klientů, lidí s postižením.

"Pestrá společnost na naše studenty udělala velký dojem. Velmi mě potěšilo, že tato nezisková organizace navštívila naši fakultu a prezentovala svou práci, kterou vnímám jako nesmírně potřebnou a chvályhodnou. Neziskový sektor je důležitou součástí sociální politiky České republiky a jako takovou si zaslouží podporu státu i veřejnosti," uvedl garant předmětu Sociální práce pro ekonomy a proděkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze prof. Ing. Vojtěch Krebs, CSc.