Soutěž o cenu děkana Národohospodářské fakulty VŠE 2018 má vítěze!

V pátek 20. 4. 2018 se uskutečnilo finálové kolo třináctého ročníku Soutěže o cenu děkana Národohospodářské fakulty VŠE 2018. Letošní ročník nabídnul mimořádně kvalitní práce a také přidání nové kategorie – práce studentů doktorského studia. Studentům byly díky Nadaci ČEZ rozdány mimořádné odměny přesahující

V kategorii bakalářských prací zvítězil David Busta s prací MODEL EKONOMICKÉHO DOPADU HYPOTETICKÉHO ZAVEDENÍ GARANTOVANÉHO PŘÍJMU V ČESKÉ REPUBLICE NA ZÁKLADĚ DAT Z ROKU 2015. Druhým místem byla ohodnocena práce Tomáše Kučery s názvem COGNITIVE BIAS MITIGATION: HOW TO MAKE DECISION-MAKING MORE RATIONAL? Prezentace Tomáše Kučery byla také komisí ohodnocena jako nejsympatičtější vystoupení v bakalářské kategorii.  Diplom za třetí místo si odnesl Daniil Kashkarov s prací OBSERVING THE UNOBSERVABLE: EDUCATION AND SIGNALLING IN MIDDLE-INCOME COUNTRIES.

V kategorii magisterských prací zvítězila těsným rozdílem čerstvá studentka doktorského studia NF Andrea Čečrdlová s prací na téma CHOVÁ SE ČNB PŘI PLNĚNÍ SVÉHO MANDÁTU SYMETRICKY? Na druhém místě skončila Tereza Marková s prací WOMEN HAVE IT EASIER: GENDER DISPARITIES IN CRIMINAL JUSTICE IN THE CZECH REPUBLIC. Na třetím místě skončil Tomáš Kratěna s prací KOMPARACE DŮCHODOVÝCH SYSTÉMŮ ČR A ŠVÝCARSKAV LETECH 2015 – 2017. Speciální ocenění za nejlepší prezentování si odnesla Andrea Čečrdlová.

V nové kategorii doktorských prací zvítězil mezi opravdu velmi silnou konkurencí Milan Bednář s prací EXISTENCE OF POLITICAL BUDGET CYCLES IN THE EUROPEAN UNION - NEW EVIDENCE OF FRAGMENTATION BETWEEN COUNTRIES. Na druhém místě skončil Miroslav Titze se soutěžní prací KRÍZA LIKVIDITY A FINANČNÁ NÁKAZA V ROKOCH 2007–2009: PONAUČENIE DO BUDÚCNOSTI. Na třetím místě se umístila Pavla Chmelová s prací na téma VLIV REALIZACE STRUKTURÁLNÍ POMOCI EU NA HOSPODÁŘSKÝ CYKLUS A FISKÁLNÍ POLITIKU ČESKÉ REPUBLIKY.

Za pozornost stojí také účast našich studentů na soutěži ŠVOČ Národohospodářské fakulty Ekonomické univerzity v Bratislavě, která se uskutečnila 12. 4. 2017 v Bratislavě. Komisí děkana byly vybrány práce Davida Busty a Ondřeje Žáčka, kteří byli v Bratislavě oceněni za výbornou reprezentaci naší fakulty.

Celé finálové kolo se za účasti mnoha hostů z řad pedagogů i studentů neslo ve velmi příjemné atmosféře a bylo možné vyslechnout velmi zajímavé odborné diskuse. Ještě jednou gratulujeme vítězům i zúčastněným a děkujeme všem, kteří přišli soutěžící podpořit.

Soutěž o cenu děkana Národohospodářské fakulty VŠE 2018 se uskutečnila za finanční podpory Nadace ČEZ.