Výsledky Soutěže o cenu děkana 2016

V pátek 22. 4. 2016 se uskutečnilo finálové kolo jedenáctého ročníku, již tradiční, Soutěže o cenu děkana. V průběhu března a dubna probíhala nominace prací za jednotlivé katedry. Z vybraných prací byla poté členy fakultní hodnotící komise vybrána nejlepší šestice v každé kategorii. Studentům byly rozdané odměny ve výšce 165 000 Kč.

Finálové kolo začalo jako každý rok prezentací soutěžních prací, jenž vznikly na bakalářském stupni studia. V této kategorii celkově zvítězil po velmi dobré prezentaci Matěj Černý s prací Dopad šrotovného na státní rozpočet Slovenské republiky. Druhou nejlepší práci byla vyhlášena práce Jaroslava Štěpána ANALÝZA VLIVU ENVIRONMENTÁLNÍCH INVESTIC V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI NA EKONOMIKU REGIONU ZA OBDOBÍ 2012-2015. Jako třetí zaujala nejvíce finálovou hodnotící komisi Jana Dostálová s prací ANALÝZA VLIVU ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOV NA VÝŠI NÁJEMNÉHO KANCELÁŘSKÝCH PROSTOR V PRAZE.

V kategorii magisterských soutěžních prací, jejíž prezentace proběhly v odpoledních hodinách, zvítězil Ondřej Pinta s prací BUILDING A COUNTER-FACTUAL: DID ABENOMICS SUCCEED? Tato práce analyzující kroky vlády v Japonsku byla oceněna jak pro svůj přesah do současné hospodářské politiky EU, tak pro velmi dobrou prezentaci Ondřeje Pinty. Na druhém místě skončila Simona Všetičková s prací The Government Expenditure Structure and Economic growth, jíž se nepodařilo stejně jako Jaroslavu Štěpánovi, obhájit 1. místo z předkola od hodnotící komise. Její práce byla komisí oceněna pro své analytické kvality. Na třetím místě skončila Martina Tománková s prací ANALÝZA VLIVU VZDĚLÁNÍ NA VÝŠI MZDY V ČESKÉ REPUBLICE.

Za pozornost také stojí účast vítězů z předkola hodnotící komise na soutěži ŠVOČ Národohospodářské fakulty Ekonomické univerzity v Bratislavě, která se uskutečnila 19. 4. 2016. V kategorii bakalářské to byl Jaroslav Štěpán s prací ANALÝZA VLIVU ENVIRONMENTÁLNÍCH INVESTIC V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI NA EKONOMIKU REGIONU ZA OBDOBÍ 2012-2015. Mezi soutěžními pracemi v rámci kategorie magisterské byla nejúspěšnější Simona Všetičková s prací The Government Expenditure Structure and Economic growth. Jaroslav Štěpán a Simona Všetičková tak reprezentovali Národohospodářskou fakultu v Bratislavě a dle ohlasů od paní proděkanky doc. Neubauerové se jednalo o reprezentaci velmi úspěšnou.

Celé finálové kolo se neslo ve velmi příjemné atmosféře a bylo možné si vyslechnout velmi zajímavou diskuzi k jednotlivým soutěžním příspěvkům jak ze strany samotných soutěžících, tak ze strany hostů z řad profesorů i studentů. Ještě jednou gratulujeme vítězům i všem zúčastněným a děkujeme všem, kteří přišli soutěžící podpořit.