Známe výsledky pátého ročníku Soutěže o Cenu Děkana NF VŠE o nejlepší středoškolskou práci v oblasti ekonomie

V pátém ročníku Soutěže o cenu děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze o nejlepší středoškolskou práci v oblasti ekonomie se stal vítězem Jakub Bielčík s prací PŘÍČINY A ŘEŠENÍ IRACIONÁLNÍHO CHOVÁNÍ INVESTORŮ. Gratulujeme.

Cílem Soutěži o cenu děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze o nejlepší středoškolskou práci v oblasti ekonomie je podpořit zájem středoškolských studentů o ekonomii. Nejlepších 10 studentů získá finanční odměnu a současně možnost přijetí na Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické bez přijímacího řízení.

V první desítce se umístili:

Jméno studenta Název práce
1. Bielčík Jakub PŘÍČINY A ŘEŠENÍ IRACIONÁLNÍHO CHOVÁNÍ INVESTORŮ
2. Kylar Martin ANALÝZA KURZOVÉHO ZÁVAZKU ČNB (2013-2017)
3. Vávra David Analýza ekonomických příčin pádu západořímské říše
4. Drábek Štěpán PROČ CENTRÁLNÍ BANKY CÍLUJÍ
KLADNOU MÍRU INFLACE?
5. Dohnal Nicolas VLIV UMĚLÉ INTELIGENCE NA
SVĚTOVÉ TRHY A JEJÍ
CELOSPOLEČENSKÝ VÝZNAM
6. Cviček Jáchym How will the sharing economy of 3D printing affect the automotive industry in the Czech Republic?
7. Galářová Ema POROVNÁNÍ ETF, AKCIÍ A TERMÍNOVANÉHO VKLADU
8. Havlík Šimon ČÍNSKÁ EKONOMIKA V POHYBU:
RETROSPEKTIVA, SOUČASNÉ VÝZVY,
AKCIOVÝ TRH A TRAJEKTORIE
BUDOUCÍHO RŮSTU
9. Čerevko Tichon Financování sportovních klubů pomocí investování
10. Adámek Filip TO WHAT EXTENT IS ELECTROMOBILITY THE FUTURE OF TRANSPORTATION, AND WHAT ARE THE ECONOMIC FACTORS ASSOCIATED WITH THE EUROPEAN UNION’S TRANSITION TOWARDS ELECTROMOBILITY BETWEEN THE YEARS 2022 AND 2024