Štěpán Drábek byl oceněn Učenou společností České republiky za práci: „Pojednání o podstatě a původu inflace v České republice (2020–2023)“

Štěpán Drábek z Církevního gymnázia Německého řádu v Olomouci převzal v květnu 2024 Cenu Učené společnosti České republiky za mimořádné vědecké aktivity středoškolských studentů České republiky. Toto ocenění získal za svoji odbornou práci s názvem „Pojednání o podstatě a původu inflace v České republice (2020–2023)“. Jeho práce byla vedena Pavlem Potužákem z katedry ekonomie NF VŠE.

Tato práce se zároveň stala druhou nejlepší Středoškolskou odbornou prací (SOČ) v kategorii Ekonomika a řízení, jejíž finále se konalo 22.–23. června 2024 v Pardubicích.

Záznam z prezentace Štěpána Drábka můžete shlédnout zde.