Vyrovnávací kurz z matematiky

Vážené studentky, vážení studenti,

dovolujeme si Vás informovat o tom, že Národohospodářská fakulta VŠE v Praze (NF VŠE) uspořádá pro své studenty v týdnu od pondělí 11.9.2023 do pátku 15.9.2023 (každý den od 9:15 do 12:30) intenzivní průvodní vyrovnávací kurz matematiky. Kurz je určený pouze studentům NF VŠE a bude jim poskytnut zcela bezplatně.

Cílem vyrovnávacího kurzu je osvěžit studentům středoškolskou látku matematiky, která je pro studium ekonomie zásadní. Kurz je určen primárně studentům prvního ročníku bakalářského stupně studia NF, ale zváni jsou taktéž studenti z dalších ročníků bakalářského stupně. Kurz je koncipován tak, aby studentům pomohl ke zvládnutí těch nejnáročnějších bakalářských povinných kurzů vyučovaných na NF, zejména pak kurzu „55F100 Matematika pro ekonomy (Matematika A)“.

Studenti si mohou sami zvolit, zda se kurzu zúčastní prezenčně na půdě VŠE (areál Žižkov), on-line formou (přes MS Teams), či kombinovanou formou prezenční účasti v některých dnech kurzu a v jiných dnech formou online. Vřele doporučujeme upřednostnit prezenční formu výuky z důvodu rizika potenciálních technických problémů spjatých s technickou náročností zajištění hybridní formy výuky. Z vyrovnávacího kurzu bude pořízen záznam na MS Teams, a to zejména pro studenty, kteří jedou na poslední turnus seznamovacího kurzu a nestihli by prezenční účast od počátku vyrovnávacího kurzu.

Obsah látky probírané v jednotlivých dnech bude zaregistrovaným studentům rozeslán předem a znovu bude představen první den srovnávacího kurzu v pondělí 11.9.2023. Studenti se mohou dobrovolně rozhodnout, na jakou probíranou látku budou chtít být přítomni, není nutné zúčastnit se srovnávacího kurzu všechny dny.

Kurz bude přednášet garant a přednášející předmětu „Matematika pro ekonomy A“ Dr. Lukáš Krump. Bude tak zajištěna plná návaznost vyrovnávacího kurzu na následné studium matematiky.

Pokud máte zájem o účast na kurzu, prosím, vyplňte tento krátký formulář, a to nejpozději do pondělí 4.9.2023: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkPLpWbZz0gSij-6jWaFeEwHg2K5IJ8UApR50l_Cr62Nr-BQ/viewform?usp=sf_link

Další instrukce budou zaslány všem přihlášeným studentům v úterý 5.9.2023.