Inovační týden ZS 2022/2023 Národohospodářské fakulty VŠE v Praze

Tímto semestrem VŠE zavedla novinku v organizaci semestru, a to Inovační týden ve výuce. První Inovační týden proběhl v 7. týdnu semestru (31. 10. – 4. 11. 2022). V tomto týdnu neprobíhala standardní výuka a místo ní pro Vás byla připravena celá řada akcí! Cílem Inovačního týdne je modernizovat výuku na VŠE, prohloubit její praktickou dimenzi a učinit pro Vás studium na VŠE zajímavějším a zábavnějším.

I Národohospodářská fakulta se do této akce aktivně zapojila s celou řadou aktivit, jejichž přehled Vám poskytujeme níže.

• Série přednášek prof. Jeana-Roberta Tyrana z University of Vienna
  • Sumarizace látky předmětů 5IE250/5IE750 z prvních čtyř výukových týdnů a její praktická aplikace
  • Káva s proděkankou pro zahraniční vztahy doc. Ing. Helenou Chytilovou, Ph.D., M.A.
  • Rozpočtový proces hl. m. Prahy a chudé město pražské s přednášejícími Ing. Patrikem Panešem, Ph.D. (ředitel odboru rozpočtu) a Pavlem Vyhnánkem, M.A. (náměstek primátora hl. m. Prahy)
  • Přednáška odborníka z praxe na téma „Lobbing v ČR“
  • Externí přednáška expertů z EY
  • Přednáška: Aplikace projektového řízení ve velké organizaci pořádaná společností Moore Czech Republic s.r.o.
  • Seminář s Bc. Janem Brusem: Jsou inovace, buzzword nebo jediná možná cesta?
  • Workshop: Těžba a obchod s uhlím v první Československé republice
  • Proč začít uvažovat o studiu v zahraničí a vyvrácení zažitých mýtů/Why to start thinking about studying abroad and debunking myths
  • CNS EXPO | Deloitte NEXT
  • Konference „Sociální politika 2022“
  • Exkurze do hornického skanzenu Mayrau
  • Exkurze do ČNB „Za měnou“
  • Investiční fórum: investovat může skutečně každý, aneb jak být za 5 let korunovým milionářem s finančním koučem a poradcem Ing. Bc. Jiří Rotschedl, Ph.D., absolvent Národohospodářské fakulty
  • Uplatnění absolventů oboru Regionalistika a veřejná správa ve státní a veřejné správě
  • Únikovka ČNB
  • Sumarizace látky 5IE202 z prvních pěti výukových týdnů a její praktická aplikace
  • Přednáška Ernst & Young, s.r.o.
  • Exkurze po místech Prahy spojených s hospodářskými dějinami českých zemí