Soutěž o cenu děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze o nejlepší středoškolskou práci v oblasti ekonomie má své vítěze!

Ve třetím ročníku Soutěže o cenu děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze o nejlepší středoškolskou práci v oblasti ekonomie se stal vítězem Matěj Miřejovský s prací Stabilita a volatilita měnových kurzů. Gratulujeme.

Cílem Soutěži o cenu děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze o nejlepší středoškolskou práci v oblasti ekonomie je podpořit zájem středoškolských studentů o ekonomii. Nejlepších 10 studentů získá finanční odměnu a současně bude přijato na Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické bez přijímacího řízení. Soutěž vznikla s podporou Nadací investiční skupiny DRFG a je pod záštitou MŠMT.

V první desítce se umístili:

JMÉNO STUDENTA NÁZEV PRÁCE ŠKOLA
1. Matěj Miřejovský Stabilita a volatilita měnových kurzů Gymnázium, U Libeňského zámku 1, Praha
2. Vojtěch Maroul Oceňování společností za pomocí fundamentálních modelů Českoslovanská akademie obchodní, Resslova 5, Praha
3. Daniel Kos Co nám přináší bitcoin Gymnázium Jaroslava Heyrovského, Praha
4. Karolína Josífová Mzdové rozdíly žen a mužů v České republice Obchodní akademie Lysá nad Labem, Komenského 1534
5. Jaroslav Boháč Příležitosti privatizace Českoslovanská obchodní akademie Dr. Edvarda Beneše, Praha
6. Linda Sagerová Vstup České republiky do eurozóny Obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ústí nad Labem
7. Tereza Fidlerová Ekonomický dopad covidu na kulturu Obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ústí nad Labem
8. Vladimir Novikov Digital Transformation in Banking Industry Obchodní akademie Bubeneč, Praha
9. Matyáš Reisiegel Decentralizované finance Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce
10. Adéla Pekárnová Rozvojová spolupráce České republiky v Zambii Masarykova Obchodní Akademie Rakovník

Slavnostní vyhlášení se bude konat  v září 2022 v rámci imatrikulace nově přijatých studentů na Pražském hradě. O jeho konání budou soutěžící včas informováni.

Partner soutěže

Soutěž o nejlepší středoškolskou práci v oblasti ekonomie podporuje Nadace investiční skupiny DRFG. “Jako finančníci, analytici a ekonomové, si uvědomujeme, co ekonomie v dnešním světě znamená, že často v životech lidí rozhoduje o jejich úspěchu a neúspěchu. A proto je třeba na ni nezapomínat ani na školách,” zdůvodňuje rozhodnutí podpořit soutěž Michaela Valuchová, členka správní rady Nadace DRFG. Dosud se DRFG soustředila ve svých aktivitách například na pomoc s výukou finanční gramotnosti žáků základních a středních škol. “Tento krok je v souladu s prosazováním zásad společenské odpovědnosti naší společnosti. Soutěž vnímáme jako posun na vyšší stupeň této činnosti a přesah na úroveň vysokých škol jednoznačně vítáme,” doplňuje Valuchová.