Nový celoškolní časopis studentů Ekonomické žurnalistiky: House of Economics

S úvodem semestru startuje nový celoškolní časopis studentů Ekonomické žurnalistiky: House of Economics. Na jeho stránkach budou publikovat své články studenti vedlejší specializace Ekonomická žurnalistika, ale také osobnosti, které jsou spojené s naší alma mater.
S myšlenkou založit časopis, jehož obsah budou vytvářet přímo studenti pod hlavičkou Ekonomické žurnalistiky, jsme si pohrávali již delší dobu. V rámci této vedlejší specializace vzniká nemalé množství dobrých článků, které zatím povětšinou skončily “v šuplíku“. Nám to samozřejmě bylo vždy líto, ale znáte to … často chvíli trvá proměnit myšlenku v životaschopný projekt. Poslední dva semestry, kdy utichly chodby a posluchárny VŠE, jinak vždy plné studentů a jejich energie, však byly tím pomyslným spouštěčem. Většině z nás už opravdu chybí vzájemní kontakty, pravidelné diskuse s vyučujícími, se spolužáky ve frontě k automatu na kávu, dokonce jsem slyšel, že některým chybí už i menza 🙂 To Vám samozřejmě našimi stránkami nemůžeme nahradit, doufáme však, že Vám minimálně zpříjemníme tyto “covidové dny a týdny“.
Na House of Economics najdete články jak o VŠE, tak články týkající se ekonomických témat, které nás zajímají, články od studentů, přednášejících, absolventů … bude to jednoduše taková virtuální obdoba kampusu VŠE.“ řekl šéfredaktor časopisu Ing. et Ing. Martin Zeman.
První rozhovor na House of Economics nemohl být s nikým jiným než se samotnou rektorkou VŠE prof. Hanou Machkovou. Jaký je její názor na distanční výuku, jak se změní školství po našem opětovném návratu do žižkovských poslucháren, co je International Tower, kde se v našem areálu plánuje jeho výstavba a jaký byl sen všech dosavadních rektorů VŠE, který se splnil až nyní. O tom všem jsme se bavili v rozhovoru s rektorkou Vysoké školy ekonomické v Praze, paní prof. Ing. Hanou Machkovou, Csc.
Facebook House of Economics.
Instagram House of Economics.