Čerství absolventi

Mgr. Ing. Štěpán Pekárek

Financial Risk Advisory

Deloitte

Štěpán působil v sekci dohledu nad finančním trhem České národní banky, která zajišťuje výkon dohledu nad subjekty finančního trhu při výkonu jejich činnosti na území České republiky. Předmětem činnosti byla primárně analýza finanční pozice vyhodnocování úvěrových institucí, vyhodnocování jejich rizikovosti a průběžný monitoring jejich činnosti.

Aktuálně vede tým specializovaný na pokročilé kvantitativní metody modelování úvěrového a tržního rizika (IRB modelování úvěrového rizika, IFRS 9, TRIM, FTRB, stresové testování, cenové modely, implementace ML/AI prvků, životní cyklus modelu).

Souběžně s tím působí také jako expertní konzultant v oblasti bankovní regulace, CRRIII/CRDV, Basel IV a ESG finančních rizik. Zaměřuje se především na komplexní projekty v oblasti řízení a modelování finančních rizik, regulatorní deep-dive analýzy, změny v regulaci finančních institucí a analýzu interního řízení.

Zároveň studuje doktorský program Ekonomie a hospodářská správa na NF VŠE, kde také vyučuje.

Ing. Eva Minaříková

Management Consulting Analyst

Accenture

Díky své pozici jako management consultinganalyst mám možnost se podílet na zajímavých projektech v různých odvětvích. Do mého portfolia nyní spadá project management implementace IT řešení do zemí po celém světě, kde náš současný klient působí. Nejvíce mě baví různorodost aktivit, zlepšování hard  i soft dovedností a možnost podílet se na pro bono projektech, v rámci kterých Accenturepomáhá vybraným neziskovým organizacím s jejich aktivitami.

NF VŠE jsem vděčná za možnost vycestovat do Kanady na vzdělávací program a za možnost budování vztahů se spolužáky s podobnými zájmy v rámci studentských spolků.

Ing. Mikuláš Zeman

Hlavní expert v oblasti mezinárodní spolupráce

ČNB

V současnosti působím v České národní bance na pozici hlavního experta v oblasti mezinárodní spolupráce, kde se zabývám primárně agendou Mezinárodního měnového fondu. Líbí se mi, že zde mohu kombinovat znalosti z více oblastí a má práce není čistě analytická. Pro mou práci je důležitá dobrá znalost ekonomie, hospodářské politiky, mezinárodních vztahů, diplomacie či schopnost kritického myšlení.

Kromě toho dále pokračuji v doktorském studiu na NF VŠE, kde v rámci studia vyučuji několik předmětů.

V budoucnu bych chtěl nadále působit v ČNB, případně pak v evropské nebo celostátní politice. I nadále bych chtěl rovněž pokračovat v akademické sféře a vést několik kurzů.

Bc. Marie Fajstavrová, MSc

Marketingová manažerka pro Slovensko, Maďarsko a Česko

Unilin Group

Momentálně pracuji ve společnosti Unilin Group na pozici marketingového manažera pro Slovensko, Maďarsko a Česko. Mou pracovní náplní je komunikace s novináři a tvorba PR strategie spolu s marketingovou strategií pro každý trh zvlášť. Jednou bych ráda měla svoji agenturu, která bude zaštiťovat marketing a PR od A až do Z, včetně IT servisu.

Během studia na NF VŠE jsem se naučila odpovídat přímo na dotazovanou věc, efektivně rozložit čas tak, aby to mělo co největší užitek, ale hlavně nevzdávat to. Často se mi potvrdilo, že píle a silná vůle může přebít i ten největší talent.

Ze svých vysokoškolských let nejraději vzpomínám na seznamovák, kam jsem podruhé jela jako instruktorka. V prvních letech studia jsem se účastnila Buddyprogramu, kde jsem poznala spoustu zahraničních studentů, což mě motivovalo k tomu, abych odjela následně studovat do Švýcarska, Německa a Austrálie.

Ing. Tereza Dlouhá

Ekonomický analytik

Úřad Národní rozpočtové rady

Ze svých vysokoškolských let nejraději vzpomínám na zážitky ze stáže na Stálé misi při OECD v Paříži, v rámci které jsem nabyla mnoho zkušeností a zároveň získala velmi dobré přátele.

NF VŠE umožňuje nejen poznání ekonomické teorie, ale také pochopení ekonomie v souvislostech hospodářské politiky a běžného života. Současným studentům doporučuji pokračovat i v doktorském studiu, které umožňuje se nadále rozvíjet v oblasti jejich zájmu a vytvářet přidanou hodnotu k dané problematice.

Kromě doktorského studia na NF VŠE pracuji na Úřadě Národní rozpočtové rady jako ekonomický analytik, kde mohu plně využít vědomosti nabyté v průběhu svého studia.  Náplní mé práce je zpracovávat analýzy týkající  se udržitelnosti veřejných financí, hodnocení navrhovaných opatření a legislativy v oblasti fiskální politiky a příprava dalších podkladů pro činnost Národní rozpočtové rady.

Ing. Marek Korejs

Editor

Czech Media Invest, a.s.

Mým denním chlebem je pokrytí aktuálního domácího i zahraničního dění pro web INFO.CZ, který má mj. partnerství s prestižním The Wall Street Journal. Hledám a řeším témata, která Čechy zajímají. Ve své práci se běžně setkávám s vrcholnými politiky i se špičkami vědeckých oborů, průmyslu, aj. Výborně uplatním i své znalosti ekonomie ze studia na NF VŠE. Jde o rozmanitou a kreativní práci ve vysokém tempu, kde jsou výsledky vidět okamžitě.

Ing. Ondřej Měška

ICT Senior Project Manager

KKCG GROUP

Pracuji jako projektový manažer v investiční skupině KKCG. Specializuji se na řízení technologických projektů s přesahem do IT a businessu. Mou aktuální pracovní náplní je portfolio technologických projektů v nově budovaném centru Bořislavka, kde jsem zodpovědný za projektové vedení všech IT projektů v administrativní části komplexu, která se stala novou evropskou centrálou skupiny KKCG.

Ing. Daniel Kawulok

New Business Development Representative

Duke Manufacturing C.R., s.r.o.

Ve firmě Duke Mfg., vyrábějící kuchyňské vybavení do restaurací, se starám o distribuční síť v regionu EMEA. Díky tomu, že mám na starosti firmy z různých zemí, mohu naplno využít a neustále zlepšovat jazykové dovednosti. Velkým benefitem je také časté cestování a možnost práce prakticky odkudkoliv.

Ing. Iveta Kubíčková

Project Manager

Prague Airport

Na Letiště Praha jsem nastupovala s cílem pomoci založit novou projektovou kancelář zcela od nuly, kdy jsem čerpala primárně ze zkušeností z předešlých zaměstnání. Aktuálně se věnuji řízení strategických projektů různého zaměření od softwarového vývoje až po stavební akce. Na projektech vedu týmy lidí napříč odděleními včetně dodavatelů, což vyžaduje velké množství energie, ale také je to jedinečná příležitost neustále se učit něco nového.

Ing. Milan Bednář, Ph.D.

Odborný asistent

Národohospodářská fakulta

Problematiku, která se diskutuje na Národohospodářské fakultě VŠE považuji za tolik zajímavou a přínosnou, že jsem se rozhodl pokračovat v práci právě zde. V současné době zde přednáším odborné kurzy zabývající se makroekonomickou analýzou, ekonometrií, hospodářskou politikou a problematikou Evropské unie. Dále se věnuji výzkumné činnosti a publikuji v českých i zahraničních vědeckých časopisech.

  • Autor: Petr Solar
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: