Jak získat heslo do InSIS?

Nově přijatí studenti

Svoje uživatelské jméno a heslo do studijního systému InSIS najdete v systému pro přijímací řízení v e-přihláškách. Hned poté, co vás studijní referentka zapíše do studia se zde nově zobrazí Xname – váš login a Heslo do studijního systému InSIS.

  • Login a heslo do e-přihlášek je ve tvaru variabilní symbol (např. 12345678) a heslo.
  • Přihlášení do e-přihlášek (systém pro přijímací řízení – zde se zobrazí vaše heslo do studijního systému InSIS)

Nepamatujete si heslo do e-přihlášek? Během zápisu ke studiu máte možnost poprosit o jejich nové vygenerování svou studijní referentku. Přáípadně si jej můžete obnovit elektronicky zde: http://insis.vse.cz/prihlaska/pregenerovani_hesla.pl Pokud už máte po zápisu, pak čtěte níže postup pro stávající studenty. Heslo – jakékoliv – není možné posílat e-mailem a to z bezpečnostních důvodů.

Pro jistotu tedy zopakujme, jak probíhá první přihlášení do InSIS:

  1. Přihlásíte se do e-přihlášek.
  2. Zde se vám (poté, co vás referentka zapsala do studia) ukáže uživatelské jméno (xname) a úvodní heslo do InSIS.
  3. Kliknutím na odkaz prvního přihlášení se vám zobrazí informace o tom, co všechno musíte mít nainstalované, aby vám InSIS dobře chodil. Po správném nastavení prohlížeče se konečně s novým jménem a heslem přihlásíte.
  4. Bod 3 lze tedy přeskočit a pouze xname a heslo zapamatovat a přihlásit se na http://insis.vse.cz/auth
  5. Přečtěte si také další návody, které jsme pro vás připravili zde.

Stávající studenti

Pokud jste zapomněli heslo do InSIS, nebo k němu nemáte přístup, budete muset zajít osobně na Centrum podpory uživatelů do místnosti č. 22 ve Staré budově na Žižkově (vchod je z vestibulu Staré budovy, vedle vrátnice).

Pokud máte uložené heslo v prohlížeči Internet Explorer (IE) a neznáte jej, použijte program např. http://www.slunecnice.cz/sw/iepassworddecryptor/

Ve Firefoxu lze uložená hesla zobrazit přes nástroje a zabezpečení… Další prohlížeče lze také přečíst: http://www.slunecnice.cz/sprava-a-zabezpeceni-pocitace/hesla/?order=rating

Upozornění: Luštění hesel – password decryption – tyto nástroje používejte pouze výjimečně pro účely zjištění vlastního hesla a nikdy jinak, raději využijte návštěvu HelpDesku.