Ohlédnutí za Inovačním týdnem na NF

8. dubna
12. dubna
2024

Již třetím rokem se na VŠE konal Inovační týden ve výuce. Během tohoto týdne nedocházelo k běžné výuce, namísto toho jednotlivé fakulty připravily rozmanité akce pro studenty. Inovační týden má za cíl modernizovat výuku na VŠE, posílit její praktický rozměr a udělat studium zajímavějším a zábavnějším. Národohospodářská fakulta se aktivně zapojila do této iniciativy a představila celou řadu akcí.

Inovační týden zahájila série přednášek 5EN383 Chapters in Economics III. – Financial Statements Analysis, Practical Guide for Economists hostujícího profesora Nikolaose Belesise z University of Piraeus. Mezi další hostující profesory, kteří přednášeli během Inovačního týdne se také řadí hostující profesor Theodor Koutmeridis z University of Glasgow, který přednášel na půdě VŠE kurz 5EN382 Chapters in Economics II. – Economics, Psychology and Experiments. Theodor Koutmeridis také vystoupil v rámci Research Seminar Series s příspěvkem na téma Corporate Inequality and Disadvantage in the Workplace: Payroll Evidence from a Financial Sector Firm.

Během celého týdne měli studenti možnost si poslechnout celou řadu přednášek expertů z praxe i našich akademiků.

Mezi velmi zajímavé přednášky patřila bez pochyb odborná přednáška expertů ČEZ – Ing. Aleše Zatloukala a Ing. Dalibora Dymáka na téma projektového řízení v praxi.

JUDr. Ladislav Švec z Kanceláře zdravotního pojištění si pro studenty připravil tematickou přednášku o koncepci udržitelnosti českého zdravotnictví do budoucna.

Juraj Hvorecký, Ph.D. si pro studenty připravil přednášku na téma Umělá inteligence: etika a poznávání v digitálním věku.

O své cenné zkušenosti se také podělila expertka na módu Ing. Lucie Marková z Design by Lucie, módní návrhářka, a to v rámci přednášky věnované Ekonomii módy v kontextu environmentální udržitelnosti a výzev spojených s umělou inteligencí.

Studenti měli také možnost navštívit přednášku našeho absolventa Ing. Šimona Barcziho, MDP na téma Power of Yes aneb od odmítnutí k úspěchu, která ilustrovala, jak jedno kývnutí hlavou ve správný čas může změnit průběh podnikatelských projektů a otevřít dveře k nečekaným možnostem.

Přednášející prof. Ing. Petr Drulák, Ph.D. ukázal, jak rozkrývat mediální manipulace a učit se kritickému myšlení.

Profesor Martin Kovář se studenty diskutoval nad tématem Evropa a/versus Spojené státy americké v době „na rozhraní.“

 PhDr. Ing. Daniel Váňa, Ph.D. si pro studenty připravil tematickou historickou přednášku na téma Baroko v českých zemích nebylo jen o umění.

Zajímavou přednášku si pro studenty připravil doktor Jiří Rotschedl, který se studenty v rámci Investičního fóra diskutoval o investování, finanční gramotnosti, spoření na důchod a pojištění.

Studenti měli také možnost zúčastnit se různých exkurzí po Praze. Tento rok pro ně byla připravena exkurze do České národní banky nebo návštěva Nejvyššího kontrolního úřadu spojená s prezentací postavení a role NKÚ.

 

Fotografie z jednotlivých akcí naleznete zde