VŠE slaví úspěch v žebříčku Financial Times

Financial Times každoročně vydávají žebříček nejlepších evropských univerzit zaměřených na byznys, European Business Schools Ranking. VŠE se letos umístila na výborném 60. místě a dosáhla tak zatím nejlepšího výsledku v tomto prestižním hodnocení. Loni zaujala 86. místo a v hodnocení za rok 2016 byla ještě o dvě příčky níže.

VŠE není typickou univerzitou, je monotematicky zaměřená, a proto usiluje o zařazení do žebříčků, které hodnotí srovnatelné školy, tzn. business schools. V době, kdy vysokoškolské vzdělání nabízejí tisíce vysokých škol, jsou žebříčky důležité pro orientaci zájemců o studium. Proto máme z hodnocení Financial Times radost. Stejně jako například z hodnocení Eduniversal 2018, kdy VŠE získala v regionu východní Evropy první místo,“ vysvětluje rektorka VŠE prof. Hana Machková.

Žádná jiná česká byznys škola v žebříčku vydaném Financial Times nefiguruje. První příčku stejně jako loni získala London Business School, druhou HEC Paris, třetí Insead a čtvrtou nejlepší univerzitou v Evropě je University of St. Gallen.

Financial Times: European Business School Rankings 2018