VŠE se opět skvěle umístila v žebříčku Financial Times

Financial Times zveřejnily výsledky hodnocení European Business Schools Ranking 2021. V žebříčku, kde jsou zveřejněny výsledky 95 nejlepších evropských škol, se Vysoká škola ekonomická v Praze se umístila na 55. místě a je na 2. místě z hlediska umístění ve střední a východní Evropě. Před VŠE, na 54. místě, je pouze polská Kozminski University.

Hodnocení Financial Times vychází z údajů poskytovaných vysokými školami a jejich absolventy. Hlavními čtyřmi hodnocenými částmi jsou programy MBA, programy celoživotního vzdělávání (Executive Education), navazující magisterské programy v oblasti managementu a kvalita pedagogického sboru (podíl učitelů s titulem Ph.D., počet zahraničních pedagogů a zastoupení žen). Aktuální umístění VŠE je také pozitivně ovlivněno zejména 14. místem v hodnocení manažerských navazujících magisterských programů zastoupených Fakultou podnikohospodářskou.

V letošním hodnocení dominují tradičně francouzské (celkem 22) a britské vysoké školy (19). Ze zemí střední a východní Evropy jsou zastoupeny Česká republika, Polsko (Kozminski University, 54. místo), Rusko (Moscow School of Management Skolkovo, 49. místo, St. Petersburg University, 57. místo a IBS-Moscow Ranepa, 58. místo) a Maďarsko (Corvinus University of Budapest, 94. místo).

První tři místa získaly poněkolikáté za sebou francouzská HEC Paris, britská London Business School a francouzská INSEAD.