Národohospodářská fakulta počtvrté druhou nejlepší ekonomickou fakultou České republiky.

Národohospodářská fakulta potvrdila svou pozici v čele ekonomických fakult veřejných a soukromých vysokých škol. I ve 4. ročníku obhájila druhé místo v žebříčku časopisu Týden o nejlepší ekonomickou fakultu v České republice s celkovým počtem bodů 16,53. Národohospodářská fakulta obsadila tuto pozici již počtvrté.

Já osobně mám z umístění naší fakulty obrovskou radost. Je to ocenění práce nejen našich vědeckých a akademických pracovníků, ale především našich studentů. Je to další z řady důkazů pro naše studenty, že výběr Národohospodářské fakulty byl správným rozhodnutím a dobrou investicí do své budoucnosti. Pro mě jako děkana fakulty je to závazek do budoucnosti,“ řekl děkan prof. Zdeněk Chytil, CSc. „Děkuji všem studentům, akademickým i administrativním pracovníkům,“ dodal děkan NF.

Hodnocené faktory žebříčku časopisu Týden vycházejí z následujícich kritérií:

• zájem o fakultu/školu,
  • pedagogové,
  • věda,
  • vnější hodnocení.

Za každou oblast mohla fakulta/škola získat pět bodů, celkem tedy maximálně dvacet. Čím více bodů získala, tím lepšího umístění v žebříčku dosáhla.