V žebříčku Financial Times „European Business Schools Ranking 2019“ se VŠE umístila na 55. místě

Financial Times dnes zveřejnily výsledky hodnocení European Business Schools Ranking 2019. První tři místa získaly  francouzská HEC Paris, britská London Business School a italská SDA Bocconi. V žebříčku, kde jsou zveřejněny výsledky 95 nejlepších evropských škol, se Vysoká škola ekonomická v Praze umístila na 55. místě.

Hodnocení FT vychází z údajů poskytovaných vysokými školami a jejich absolventy. Hlavními čtyřmi hodnocenými částmi jsou programy MBA, programy celoživotního vzdělávání (Executive Education), navazující magisterské programy v oblasti managementu a kvalita pedagogického sboru (podíl učitelů s titulem Ph.D., počet zahraničních pedagogů a zastoupení žen). VŠE získala 55. místo za kvalifikační strukturu pedagogického sboru.

V letošním hodnocení dominují francouzské (celkem 26) a britské vysoké školy (19). Ze zemí střední a východní Evropy jsou zastoupeny pouze Česká republika (VŠE), Maďarsko (Corvinius University), Polsko (Kozminski University, Warsaw School of Economics), Rusko (St. Petersburg University) a Slovinsko (University of Ljubljana).

Více informací: https://www.ft.com/business-education