Absolventka NF VŠE Ing. Kamila Němečková se umístila na třetím místě v soutěži Cena Atlas Copco Servises 2023, jediná oceněná práce z VŠE

Ve čtvrtek 23. listopadu v Brně proběhlo vyhlášení výsledků pátého ročníku soutěže Cena Atlas Copco Servises 2023. Soutěž oceňuje nejlepší diplomové práce, které se týkají oblasti ekonomie a podnikání.

Na třetím místě se umístila Kamila Němečková, absolventka Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Porotu zaujala diplomovou prací s názvem “Analýza ekonomických dopadů snižování podílu automobilů s konvenčními motory a jejich nahrazování elektromobily v České republice v souvislosti se záměry Evropské unie do roku 2050”. Cenu za vynikající vedení a podporu při psaní odborné práce dostal také děkan Národohospodářské fakulty doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc.

Do soutěže se tento rok přihlásilo bezmála čtyřicet absolventů a mezi desítkou finalistů se umístili absolventi a pedagogové celkem z šesti českých univerzit. Tři finalisté si mezi sebou rozdělili výhry v souhrnné výši 60 tisíc korun.

Všem finalistům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších let.