Zahájení akademického roku 2021/22

Vážení přátelé Národohospodářské fakulty,

dovolte, abych Vás pozval na slavnostní zahájení akademického roku 2021/22 na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze, které je spojené s imatrikulací studentů 1. ročníku bakalářského studia. Uskuteční se dne 20. září 2021 od 10:00 do 11:00 hod. na Terase Jízdárny Pražského hradu. V dopoledních hodinách od 7.30 do 12.30 hod. pro studenty 1. ročníku odpadá výuka.

Několik dalších zásadních informací:

1)        Toto slavnostní zahájení se uskuteční dle platných hygienických pravidel a bude se konat za každého počasí, proto vás žádáme, abyste si v případě proměnlivého počasí nezapomněli vzít deštníky.

2)      Je potřeba, abyste byli na Terase jízdárny v 9:45 hod. K dopravě využijte nejlépe metro na stanici Malostranská, odkud se lze následně vydat po Starých zámeckých schodech.  Pokračujte z 2. hradního nádvoří, směrem k Prašnému mostu; vchod na Terasu Jízdárny (ve směru od Hradu) se nachází těsně před hlavním vchodem do Jízdárny po levé straně

Pokud pojedete tramvají, od zastávky půjdete směrem k Pražskému hradu, vchod na Terasu Jízdárny naleznete po pravé straně, ještě před Prašným mostem, těsně za schody. Před vchodem na terasu bud stát student s logem NF.

Pozor: Abyste byli na Terase Jízdárny včas, tj. v 9.45 hod., musíte přijít ke vstupu do areálu Pražského hradu dříve. U všech vstupů do Hradu probíhají policejní bezpečnostní kontroly (podobné jako na letištích). Počítejte proto s rezervou, minimálně 20 min. Nejmenší fronty bývají u vstupu od Starých zámeckých schodů.

3) Je nezbytné se dostavit ve společenském oděvu.

4) Je zapotřebí mít průkaz ITIC (doktorandi ISIC) nebo jiný průkaz totožnosti. Podle smlouvy se Správou Pražského hradu totiž ručíme za to, že akce se zúčastní pouze osoby zvané, podle prezenčních listin. Prezenci budou provádět studenti, kteří Vás nemusí znát.

5) Vystupující se dostaví nejpozději v 9.40 hod. ​
Za vedení fakulty se  na setkání s Vámi těší
Ing. Michal Mirvald, Ph.D.
proděkan